Top
SİAM GRUP

Temelleri 2008 yılında atılan Siam Grup, kısa süren yolculuğunda yeniliğin hep bir adım önünde yer alarak faaliyet alanlarında Türkiye’nin başarılı gruplarından biri haline geldi. Tüm faaliyetlerinde, uluslararası standartlara uyumu ve gelişimi kendine ilke edinen Siam Grup, zirve hedefine kararlı yolculuğunu sürdürüyor.

SİAM GRUP
Adres: Muhittin Mahallesi Omurtak Caddesi İstanbul Kısmı No:83 Çorlu / Tekirdağ
Tel
: 0 282 652 48 46 - 0 850 515 00 00
Fax: 0 282 653 87 90
WhatsApp : +90 542 747 7426
İnfo: info@siam.com.tr

TRAKYA PSİKOTEKNİK

Sağlık Bakanlığı’ndan onay alıp, yaşantısına başlayan kurum; uzman psikologlar eşliğinde, teknoloji ilerledikçe yenilenen simülatör cihazla sürücüleri testten geçirmekte. Her canlının yaşam hakkı olduğu görüşünü benimseyip, bu görüşü uyguladığı testlere de yansıtıp, trafikte yaşanabilecek sorunları en aza indirmeye çalışmakta.


Şu ana dek on binlerce kişinin Psikoteknik Değerlendirme ve Raporlamasını yapan Trakya Psikoteknik, OTDÜ Tarafından Türkiye sürücü normlarına göre hazırlanmış, tamamen yerli olan ALG Test Sistemi ile testlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

"4925 Sayılı Karayolları Taşıma Kanunu kapsamında, Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 34. Maddesi 1. Fıkrası "e" bendince mesleki olarak ticari amaçlı araç kullanan tüm sürücülerin her 5 yılda bir yenilemesi gereken "psikoteknik değerlendirme raporu", 2918 sayılı trafik kanunu kapsamındaki 4 sayılı cetvelle belirlenen özelliklere sahip merkezlerde , yine 4 sayılı cetvelle belirlenen testlerin uygulandığı "psikoteknik değerlendirme raporudur"

Psikoteknik değerlendirme için bilgisayar tabanlı çalışan, ölçme-değerlendirme yapabilen yazılım ve donanımın entegre sistemidir.

ALG Psikoteknik Cihazı Türkiye'de en yaygın kullanılan test cihazıdır. %100 MİLLİ üretim, %100 Türk sürücü norm'u ile geliştirilmiş tek cihazdır ve yeni yönetmeliğe %100 uygun test cihazıdır.



Zihinsel Yetenek ve Beceri Testleri

A. Sürekli Dikkat TestiB. Seçici Dikkat Testi

C. Muhakeme Testleri A-B

D. Hız-Mesafe ve Çarpışma Zamanı Tahmin Testi

E. Çevresel Görüş Testi I-II

F. Trafiğe İlişkin Görüş Testi

G. Görsel Algı ve Bellek Testi

H. Görsel Süreklilik Testi

Psikomotor Yetenek ve Beceri Testleri

A. Tepki Hızı Testi

B. Koordinasyon Testi

Kişilik ve Sürücü Davranışları Anketi

A. Demografik Bilgi Formu

B. Sürücü Davranışları ve Becerileri Ölçeği

C. Heyecan-Uyaran Arama ve Risk Alma Ölçeği

D. Kısa Semptom Envanter